Skoči na glavno vsebino

Zimska šola v naravi Pohorje, 2. dan

Kot smo obljubili včeraj, danes smo se vsi vozili z vlečnimi napravami. Moramo pa povedati, da nas je danes zjutraj presenetilo rahlo sneženje. Na smučišču ga je bilo malo, da je bila smuka ravno pravšnja za drugi dan. Medtem, ko so začetniki hitro napredovali v znanju in začeli uživati v smuki, nas je na vrhu Areha presenetila megla in smo morali kar precej napenjati oči, da smo v pravem številu prismučali do vlečnice. Po malici, ko je Areh obsijalo sonce, pa se nismo mogli načuditi , kje smo smučali. Bravo mi! Kljub utrujenim nogam smo bili enotni, da je bilo smučanja kar prehitro konec. V hotelu nas je zopet pričakalo odlično kosilo, po njem pa smo si ogledali posnetke smučanja, da bomo jutri lahko odpravili napake in še bolj napredovali v smučanju. Pred večerjo nam je lovec predstavil gozd in življenje v njem. Res smo z zanimanjem poslušali in se naučili marsikaj novega. Ker smo v Mariboru, kjer je bilo v preteklosti veliko splavarjev, nas je po večerji tudi obiskal in nam razložil, kaj so splavarji delali in kakšno je bilo življenje nekoč in kakšno je danes. Zvečer smo zaspali veliko lažje kot včeraj, kar je namreč posledica večurnega smučanja. Pošiljamo vam pozdrave in vam sporočamo, da se imamo »fino«!