Skoči na glavno vsebino

Novoletni bazar

In tu je december. Praznično vzdušje je prišlo tudi v jedilnico naše šole. Učenci, učiteljice, kuharice in ostali pridni obiskovalci naše šole smo stopili skupaj in ustvarili nepozaben dogodek, na katerem smo se lahko družili, zabavali in uživali v dobrotah, ki so se ponujale. Povabili smo starše, prijatelje, babice, dedke in ostale sorodnike. V jedilnici je bilo občasno malo tesno za vse nas. Na mizah so bili razstavljeni izdelki, ki so privabljali naše poglede, še najbolj so v oči padle neskončne vrste škatel z božičnimi piškoti, ki so jih spekli v naši kuhinji. Na odru pa se je vila dolga vrsta, v kateri so nestrpni obiskovalci čakali na palačinke, pokovko in čaj. Učenci, ki so pekli palačinke, so bili skriti v gospodinjski učilnici, iz katere je kar puhtela dobra volja. Tisti, ki so jih mazali z marmelado in čokolado, pa so komaj dohajali, ker je bilo povpraševanje neverjetno. Si lahko mislite, da ni nič ostalo.

Seveda je bil cilj tega dogodka poleg druženja, razširjanja dobre volje in sladkanja tudi dobrodelnost. Na mizah smo imeli pripravljene škatle za prostovoljne prispevke. Skupaj smo v zelo kratkem času zbrali 1459,65 €. Vsem, ki ste se dogodka udeležili, se z nami družili, veselili, sladkali in oddali svoj prispevek za šolski sklad, se iskreno zahvaljujemo.

Učenci, učitelji in ravnateljica OŠ Božidarja Jakca