Skoči na glavno vsebino

Ekskurzija za učence 9. razreda

Tudi letos smo z 9. razredi obiskali Štanjel in odkrivali lepoto tega srednjeveškega naselja, ki je stalno poseljen že več kot 3000 let. V muzeju smo spoznavali bolj in manj skrite lepote Krasa, doživeli moč burje, poslušali zvok litofona, prepoznavali vonjave kraškega zraka, podzemne in površinske kraške oblike…

Pot nas je nato po ozkih ulicah vodila mimo kraške hiše do znamenitega Ferrarijevega vrta, ki ga je zasnoval urbanist, arhitekt in takratni župan Štanjela Maks Fabiani.

Zadnji del ekskurzije smo namenili terenskemu delu. S kislino in udarci smo primerjali trdnost in šibkost apnenca z dolomitom, se urili z osnovami orientacije v naravi in preverjali, do kod nam v vse smeri seže pogled.

Katarina Volčini Ratajc, vodja ekskurzije