Skoči na glavno vsebino

Digital media literacy: Essential skills for the digital age – 3. DAN IZOBRAŽEVANJA

Moi!

Zaspano, mrzlo jutro, ki je dišalo po snegu, naju je pospremilo v akademijo za učitelje. Dan je bil zelo produktiven. Sprva smo spoznali nekaj zanimivih dejstev o finski savni. Samo na območju Finske je več kot 3 milijone savn, število pa še narašča.

Nadaljevali smo v duhu digitalne tehnologije. Tokrat smo se posvetili verodostojnosti novic, ki nam jih ponudijo raznorazni mediji. Spoznali smo nekaj načinov, kako jih prepoznati, predvsem pa se osredotočili na to, kako prepoznavanja naučiti učence.

Po skupinah oziroma individualno smo sestavili delavnice, za katere učiteljici že nestrpno čakava, da se vrneva, ter jih izvedeva z našimi učenci.

Kot se za zasnežen popoldan spodobi, sva brali knjige v prečudovitem ambientu knjižnice Oodi, ki poleg mnogih kotičkov za branje, nudi tudi glasbeni studio, izposojo inštrumentov, raznih tiskalnikov, rezalnikov, šivalnih strojev, predvsem pa veliko kave.

Kiitos, ker naju berete!

Moi, moi!