Skoči na glavno vsebino

ZIMSKI ŠPORTNI DAN ZA 5. RAZRED

Četrtek 1. februar je bil dan, ki smo ga petošolci komaj dočakali. Ob zeleni zimi, kakršna je letošnja, je vsaka novica, da gremo na sneg, res dobra novica. Letošnji zimski športni dan za 5. razred smo izpeljali na smučišču Mojstrana, kamor smo šli prvič. Že prvi pogled na lepo zasnežen breg nas je zelo prevzel. Učenci smo lahko izbirali med dvema zimskima športoma – smučanje in sankanje. V teku na smučeh se letos nismo mogli preizkusiti, saj zaradi pomanjkanja snega proge niso bile urejene. Sta bila pa idealna sneg in teren za smučanje, poleg tega pa je bilo smučišče skoraj prazno, zato smo se dodobra naužili smučarskih užitkov. Teren za sankanje je bil dokaj strm, kar pa nam ni zbudilo strahu. Med pavzo smo se ogreli in okrepčali z odličnim čajem, ki so nam ga pripravili v šolski kuhinji, za kar smo jim zelo hvaležni. Pred odhodom na avtobus smo odšli še na kratek sprehod do Save Dolinke, ki teče v bližini smučišča.

Pred šolo smo se pripeljali prijetno utrujeni in polni nepozabnih snežnih vtisov.

učenci 5.a, 5.b in 5.c