Skoči na glavno vsebino

Mednarodni eTwinning projekt »Landscape Legends«


V januarju so bile tema naših legend reke. Tokrat nas je obiskala Lana iz 9. razreda in nam predstavila slovenske reke. Njena predstavitev je bila zelo zanimiva in na koncu smo ji bučno zaploskali. Slovenska legenda o rekah je govorila o Dravi, Savi in Soči in o tem, kako so nekoč tekmovale, katera bo prva pritekla do morja. Njihovo pot do Jadranskega oziroma Črnega morja smo si ogledali tudi na stenskem zemljevidu Evrope. Legendi o teh treh rekah je sledilo žrebanje in naš Ajdin je tokrat izvlekel listek, na katerem je pisalo Romunija. Prisluhnili smo torej romunski legendi o rekah Olt in Mures in tudi njo lepo ilustrirali. Ilustracije smo razstavili v razredu, kjer nas bodo spremljale do dveh februarskih legend. Le o čem bosta govorili?

https://video.arnes.si/watch/k1mp02qy15kd