IZOBRAŽEVANJE V BARCELONI – 5. DAN

Zadnji dan ‘v pisarni’ je minil kot bi trenil. Zahteval je ogromno ustvarjalnosti in hitre iznajdljivosti začinjene z otroško navihanostjo. Nama pisano na kožo. Razpravljale smo o težavah povezanih z ADHD in čustvenimi odmiki, ki jih otroci prinašajo v razred.

Skozi gledališče smo bile izzvane reševati različne probleme s pomočjo novo naučenih strategij. Idej in poti za reševanje nam skozi igro ni zmanjkalo.

Spoznale smo tudi zanimiv način, kako lahko otrok skozi prizmo daljšega besedila ustvarja nova besedila v svojem jeziku. Kreativnost v najširšem pomenu besede res ne pozna meja.

Pika na i dnevu je bil obisk Parka Guell, ki v svoji razsežnosti in misterioznosti ponovno pokaže, kako veličasten je bil Gaudi.

Nadja Korelc in Valentina Ovnič Ortar