Skoči na glavno vsebino

Izobraževanje Erasmus+ v Helsinkih – drugi dan

Tudi Finci se letos čudijo pomladi, ki so jo komaj čakali, pa se zima ne da. Že četrtič jih je presenetilo, a kljub sneženju, ne plužijo, ne posipavajo ali talno ogrevajo ulic, se topleje oblečejo, ker je vsa zimska oprema že pospravljena.

Drugi dan smo se seznanili s finskim izobraževalnim sistemom, da je biti učitelj še vedno cenjen poklic. Zbranost pri pouku, veselje do šole in sproščenost pa je posledica čarobnih 15 minut odmora na prostem po vsaki uri. V vsakem vremenu. Na jugu Finske ti dovolijo ostati v razredu le pri -20, na severu pa pri -28 stopinjah.

Sledila je delavnica o okoljski vzgoji, kjer smo si izmenjali izkušnje in razmišljali o možnostih novih izzivov pri našem delu.

Popoldne smo se z vodičem sprehodili Helsinskih ulicah od Kamppija, mimo trga Esplanadi.

Zapisala in foto: Katarina Volčini Ratajc