Skoči na glavno vsebino

Mednarodni eTwinning projekt »Landscape Legends«

Maja smo se najprej odpravili na tabor v Črmošnjice, kjer smo lahko v živo doživeli nekaj življenjskih okolij, o katerih so govorile naše legende in sicer so bili to gozd, potok in podeželje. Ko smo se polni vtisov vrnili s tabora, nas je obiskal Vasja iz 9. razreda in nam predstavil nekaj slovenskih industrijskih pokrajin. Njegova predstavitev je bila zelo zanimiva in na koncu smo mu bučno zaploskali. Slovenska legenda o industrijskih pokrajinah je govorila o idrijskih berkmandeljcih, rudniških škratih, ki so rudarjem pomagali kopati rudo. Legendi o berkmandeljcih je sledila švedska legenda o rudniku srebra v Sali in o tamkajšnji rudniški gospe. Legenda je imela zelo močno ekološko poanto. Tudi letošnjo zadnjo legendo smo res lepo ilustrirali. Ilustracije smo razstavili v razredu, kjer nas bodo spremljale do konca letošnjega šolskega leta. 

https://video.arnes.si/watch/m14bflg6chm3