25. Mestni otroški parlament 2015

V veliki dvorani ljubljanske Mestne hiše se navadno razpravlja o življenju v glavnem mestu, v četrtek, 12. 2. 2015 pa so bile na dnevnem redu popolnoma drugačne teme. Mestne svetnike so za nekaj ur nadomestili ljubljanski osnovnošolci, ki so sodelovali na 25. mestnem otroškem parlamentu. Mladi delegati so razpravljali na temo Izobraževanje in poklicna orientacija. Našo šolo je zastopala Kaja Vrakelja Ljuboja, učenka 9.a razreda, ki je navzočim predstavila dejavnike, ki vplivajo na izbiro poklicne poti. Sklepne ugotovitve mladih parlamentarcev bo Kaja predstavila tudi na nacionalnem otroškem parlamentu.

Mentorica skupnosti učencev

Karmen Vergolin