Bralna značka za starše in učitelje

Na dan zlatih knjig 17. septembra (rodil in umrl je slovenski pisatelj France Bevk) se po vsej Sloveniji začne bralna sezona za bralno značko in zaključi na mednarodni dan knjig za otroke 2. aprila (rodil se je Hans Christian Andersen).
Bralno značko v Sloveniji sta po češkem zgledu osnovala ravnatelj osnovne šole na Prevaljah in pisatelj Leopold Suhodolčan in profesor slovenščine Stanko Kotnik. Prve Prežihove bralne značke so bile podeljene maja 1961 v Kotljah na Koroškem.

Pogoji za opravljeno bralno značko so:

·  prebrati morate vsaj 5 knjig po vašem izboru, izbirate lahko med mladinsko literaturo, leposlovjem za odrasle, pesniškimi zbirkami ali strokovno literaturo;

·  izpolniti morate zloženko, na katero boste po vsaki prebrani knjigi zapisali avtorja in naslov knjige ter kratko vsebino, mnenje, misel, citat;

·  izpolnjeno zloženko naj vaš otrok prinese v knjižnico najkasneje do 17. junija 2022.

Če se boste odločili, si knjige lahko izposodite tudi v naši knjižnici (knjige si bodo izposodili vaši otroci).
Nikoli ni prezgodaj! Nikoli ni prepozno! Vsak čas je ravno pravi za branje, pogovor in prijetno druženje ob branju.