Športna tekmovanja, maj 2012

V ponedeljek, 21. maja, so prve izkušnje v ekipnih športih nabirali četrtošolci v  igri Med dvema ognjema. Prisotnost treme se je poznala v prvi tekmi, ki so jo izgubili z vrstniki OŠ Martina Krpana. Pravi obraz pa so že pokazali proti vrstnikom iz naselja. Ob bučni podpori naših učencev so se veselili prve zmage za našo šolo.  Pod vodstvom učiteljev Mete Gregorič in Andreja Zrimška so v ekipi  sodelovali: Anes, Damir, Ljulzim, Nejc, Selma, Mojca, Eva V., Ivona, Nikolina  4.a, Žiga, Jan, Nika, Danijel, Zala 4.b ter Tin, Karin  4.c .

Le nekaj dni kasneje so naši učenci tekmovali  v atletiki. V ekipnem delu tekmovanja so fantje tako v MAŠP-u kot VAŠP-u dosegli 3. mesto, starejša dekleta so osvojila 5. , mlajša pa 1. mesto v skupini C.
V posamičnem delu je bilo veliko dobrih uvrstitev med deset v obeh starostnih skupinah, tako pri fantih kot pri dekletih. Mnogi izmed njih so dosegli osebne rekorde v disciplinah, kjer so tekmovali. Šolski rekordi  pa so bili doseženi v disciplini met vortexa  - pri mlajših dečkih in deklicah (Luka, Inja) ter pri starejših dečkih Marko. Podrobne rezultate si lahko ogledate na strani www.timingljubljana.si.

Na  stopničke pa so se uvrstili:

Vašp:

• Rebeka Bačar v skoku v višino - 1. mesto
  • Nejc Ferle, tek 1000 m - 1. mesto
  • Martin Šenica, tek 300 m - 3. mesto
  • Alen Osmičević, tek 60 m - 3. mesto
  • Daša Duc, suvanje krogle - 2. mesto
  • Medina Šabić, suvanje krogle - 3. mesto

Mašp:

• Jan Horvat, skok v daljino - 3. mesto
  • Miha Freund, tek 300 m - 3. mesto
  • Tina Seljak, skok v višino - 2. mesto
  • Erika Pust, tek 300 m - 2. mesto
  • Lia Hribernik, skok v daljino - 3. mesto

Vsem učencem čestitamo in držimo pesti za tiste posameznice, ki so se uvrstile na Finale ljubljanske atletike in celotni ekipi starejših dečkov.

Darja Borovšek