Finale atletika, maj 2010

Na tem tekmovanju se zberejo vsi najboljši atleti mesta Ljubljane,  tako posamezniki kot osem najboljših šol v seštevku jesenskega in spomladanskega dela, seveda ločeno po spolu, vendar ne po starosti. Bali smo se, da nam bo ponagajalo vreme, vendar smo tokrat imeli srečo. Po uvodni predstavitvi vseh udeležencev se je tekmovanje začelo. Že v uvodni  disciplini smo imeli kar dve finalistki v teku na najkrajši progi, Saido in Nastjo, ki je na koncu osvojila 3. mesto. Sledil je tek na 300 m, kjer sta tako Rebeka kot Naja le za par stotink zaostali za svojima osebnima rekordoma, nato pa še tek na najdaljši progi 1000 m, kjer sta svojo vzdržljivost v teku preizkušali Nika in Nina. No, tudi v tehničnih disciplinah nam ni šlo slabo. Tina in naša poškodovana Eva sta suvali »težko kroglo«, Monika in Hana odlično metali vortex. Nato pa sta prišli na vrsto še zadnji dve disciplini. Tjaša je za malenkost zgrešila nov šolski rekord, vendar tokrat preskočila 150 cm, kar je tudi odličen rezultat in osvojila drugo mesto, njen uspeh je dopolnila Katarina s tretjim mestom.  Sledila je naša prva zmaga na finalu v skoku v daljino Eme Barbič in najboljši letošnji dosežek Leontine. V zadnji disciplini so ponovno blestela naša dekleta v štafeti 4 x 100m, popravile ponovno šolski rekord in osvojile 1. mesto. Nestrpno smo čakali na našo končno uvrstitev v ekipnem delu tekmovanja, kajti tako dobre generacije deklet nismo imeli že dolgo časa. Na koncu smo osvojile 2. mesto, za OŠ T. Čufar, ki je tokrat dosegla večje število točk.

Zahvala velja tudi  vsem staršem, ki so bučno navijali za naša dekleta, posebno pa gospodu Bačarju, ki nam je pripeljal Rebeko, da smo imeli popolno ekipo. Ne smemo pa pozabiti tudi na učiteljici Elviro in Metko Cigale, ki sta s fotoaparatom zabeležili dogajanje na finalu.

Bravo naša dekleta!

Pa ne pozabite pogledati še v galerijo!