Emona se vrača 2015

Naša šola se je prijavila na natečaj Emona se vrača, ki ga je razpisal Mestni muzej v  Ljubljani. Tema natečaja je bila lutka. S profesorjem Skendrom Bajrovićem sva se odločila za izdelavo lutk v naravni velikosti in tako je pričela nastajati emonska družina. Pri profesor Bajroviću so v okviru likovnega pouka ter likovnega krožka  (Sara Germovšek 7.c, Tinkara Vaupotič 7.c, Laura Kokot 7.c, Karin Kužnik 7.c, Enja Hribernik 7.a, Neža Škulj 5. b) izdelovali lutke s posebno tehniko (lepilni trak, papirnate brisače, akril). Za podstavke lutk so dečki 5. B naredili mozaike iz odpadnih keramičnih ploščic. Medtem so deklice kreirale pasove, rimske sandale ter izbirale barve in blago za rimska oblačila. Zadnji dan pred oddajo so deklice iz 5. b (Neža Škulj, Anamarija Kastelic, Neža Šircelj) pogumno šivale oblačila in poskrbele za končni videz lutk.

Sledila je prijetna novica za vse sodelujoče ter šolo nasploh.

Ave, zmagovalci!

Z veseljem vam sporočam, da je vaša emonska družina navdušila našo žirijo, ki vas je proglasila za zmagovalce v kategoriji velikih skupinskih lutk! Iskrene čestitke vam in vsem mladim, ki so zavihali rokave.

Ekipa Muzeja v malem

Zahvala in čestitke vsem sodelujočim. Od 2. 4. 2015 bo v Mestnem muzeju možen ogled razstave vseh lutk, ki so nastale na temo Emona se vrača.

Biserka Novak

Emona se vrača    2015