Mednarodni mesec šolskih knjižnic

Mesec oktober smo pričeli z obiskom učencev prvega razreda v knjižnici in z njimi prebrali pravljico, nadaljevali pa smo ga z izvajanjem KIZ-ov tudi v 6. in 7. razredih. S plakatom in razstavo knjig smo se spomnili Bine Štampe Žmavc, ki je v mesecu oktobru praznovala rojstni dan. Učencem pa je bila v knjižnici na voljo tudi knjižna uganka. Poleg tega so se učenke knjižničarskega krožka preizkusile kot ustvarjalke, in sicer s pisanjem kratke zgodbe in pesmi na temo knjižnica, učenci 2. c razreda pa so pod vodstvom razredničarke Andreje Porenta naslikali knjižne junake (maček Muri in Piki Jakob). Ker pa smo vključeni v projekt Mreža šolski pes, smo tablo v knjižnici v tem mesecu namenili temu. Nekatere izmed učenk 7. b razreda so na omenjeno tablo narisale psa in zraven zapisale posebnost, ki je za psa značilna. Zadnji šolski dan pred počitnicami smo s 7. razredi obiskali knjižnico Jožeta Mazovca v Mostah (projekt Rastem s knjigo), v šoli pa so učenci izdelali knjižne kazalke.

Knjižničarki: Karmen Berus Dolinar in Sabina Kirm

Pesmica o knjižnici

To ni kraj, kjer hrup prebiva,

to je kraj, kjer je polno besed.

Le mir in poezija,

ki preluknja celi svet.

Veliko ti ponujajo listi,

ki so za platnicami,

ampak le tisti,

ki ti živih v njih.

Kaj bi mi brez knjižnice?

To je dom vseh teh knjig.

Knjige so naše prijateljice,

zato spoštujmo jih.