Prvi športni dan v prvem razredu - jesenski kros

Pa smo ga dočakali! Kaj vendar? Prvi športni dan v prvem razredu. V petek, 21. 9., smo vsi v prvih razredih prišli v šolo čisto vznemirjeni.
»Jesenski kros« nam je že prej naložil kar nekaj priprav nanj. Pridno smo telovadili, tekli in še kako drugače nabirali kondicijo.
Učiteljice so nas pripeljale na ogromno »igrišče«.Tam nas je pričakal učitelj Andrej, nas popeljal na start in nam razložil kako in kaj.
En, dva, tri! Zapiskalo je in pognali smo se v tek. Najprej dečki in nato še deklice. Tekli smo na vso moč. Na cilju so nas pričakale naše učiteljice, ki so ves čas navijale za nas. Učiteljica Meta si je skrbno zapisovala naše rezultate in delila bonbone.
Čakala nas je še razglasitev rezultatov in podelitev medalj prvim trem med dečki in deklicami.
Vsi smo dobre volje odšli nazaj proti šoli.

Za aktiv 1. razreda
Helena Boruta