Novoletni sejem na PŠH 2017

December se je šele dobro začel, za nami pa so trije ustvarjalni popoldnevi in zelo uspešen novoletni sejem …

Na PŠ Hrušica smo na začetku novembra začeli z ustvarjanjem. Na treh novoletnih delavnicah smo v popoldanskem času izdelovali obeske, igrice, voščilnice in namizne smrečice, šivali živali … Na delavnicah so poleg otrok in učiteljic ustvarjali starši, stari starši, tete in strici, starejši sorojenci in še kdo. Kar nekaj ustvarjalnih rok je ustvarjalo tudi doma in so v šolo prinašali izdelke za sejem. Poleg ustvarjalnih popoldnevov smo v vsakem razredu ustvarjali med likovno umetnostno, podaljšanem bivanju in še kdaj vmes, tako da je vsak razred ustvaril nekaj izdelkov. V drugem razredu je prišla na pomoč tudi mamica, da je bilo čim manj vbodov v prste. Bolj, kot se je sejem bližal, bolj je zbornica pokala po šivih, izdelki pa so se še kar izdelovali. Za piko na i pa so se starši izkazali še pri peki piškotov za sejem. Hladilnik je bil na dan sejma premajhen.

Končno je prišel dan, ko smo izdelke postavili naprodaj. V sredo, 6. 12. 2017, smo učiteljice po kosilu jedilnico spremenile v prodajalno unikatnih izdelkov in domačih dobrot. V eni uri so bile mize in police prazne, škatla z dobrodelnimi prispevki pa polna. V njej se je zbralo kar 1289,50 €. Z zbranim denarjem bomo otrokom kupili igrače, nekaj denarja pa bo namenjeno za socialno šibke učence na naši šoli.

Hvala vsem za pomoč!

Učenci in učiteljice PŠH