Obisk Glasbene šole Ljubljana Moste Polje. 2015

Danes smo imeli prvi razredi kulturni dan. Obiskali smo Glasbeno šolo Moste, kjer so nas njihovi učenci prav prijetno presenetili.

Predstavili so nam veliko glasbenih inštrumentov in ob poslušanju njihovih zvokov, smo res uživali. Videli in slišali smo klavir, harmoniko, kitaro, harfo, violino, čelo in še bi lahko naštevala. Otroke je zelo navdušila harfistka, ki nam je zaigrala skladbo z naslovom Tango. Zelo so bili začudeni tudi nad velikostjo kontrabasa, ki je bil večji kot kontrabasist. S čudovitim glasom nas je presenetila solo pevka, ki nam je povedala, da ima prav vsak človek svoj inštrument in sicer svoj glas. Koncert sta zaključila bobnarja, ki sta nam zaigrala pravo koračnico.

Ob poslušanju vseh, smo se imeli zelo lepo, najlepše pa je bilo, ko smo ob spremljavi violine in klavirja vsi skupaj zapeli pesmico Jaz imam pa goslice.

Mirka Planinc

Obisk Glasbene šole Ljubljana Moste Polje.  2015