Zapisnik prvega sestanka skupnosti učencev 2013_2014

Ljubljana 1. 10. 2013

ZAPISNIK

1.  sestanka Skupnosti učencev, ki je bil v četrtek, 26. 9. 2013, ob  11.20, v  učilnici št. 3.  Prisotnih je bilo 30  izvoljenih predstavnikov odelčnih skupnosti od  4. – 9.  razreda.

Dnevni red:

1.       Delo Skupnosti učencev

2.       Izvolitev predstavnikov Šolskega parlamenta

3.       Komisija za šolsko prehrano

4.       Razno

Sestanek je vodila mentorica Skupnosti učencev Karmen Vergolin.

K/1  Delo skupnosti učencev

Mentorica Karmen Vergolin je z učenci spregovorila o pomenu in vlogi Skupnosti učencev šole, predstavila pa je tudi aktivnosti, ki sta jih Skupnost učencev in Šolski parlament realizirana v lanskem šolskem letu. Za letošnje šolsko leto je mentorica predlagala naslednje vsebine:

• življenje in delo v šoli,
  • šolski red in pravila,
  • spremljanje uresničevanja pravic in dolžnosti učencev,
  • dogovor o aktivnostih skozi šolsko leto in uresničevanje le teh
  • sodelovanje v akcijah ZPM (Teden otroka, otroški parlament – tema: Razmere v družbi,
  • ekologija,
  • zbiranje pohval, pripomb in predlogov v zvezi z vsemi aktivnostmi, ki potekajo v šoli.

Vsi prisotni predstavniki skupnosti učencev so se s predlaganimi vsebinami oz. programom strinjali.

K/2   Izvolitev predstavnikov šolskega parlamenta

Učenci so z glasovanjem izvolili naslednje predstavnike šolskega parlamenta:

Alex Perić, 4.a                                                     Kaja Vrakelja Ljuboja, 8.a

Maks Matej Cuzak, 5.c                                       Ana Ocvirk, 8.b

Laura Kokot, 6.c                                                 Dejan Jović, 9.a

Jure Čad, 7.a                                                       Tina Seljak, 9.c.

K/3  Komisija za šosko prehrano

Mentorica je učencem predstavila delovanje Komisije za šolsko prehrano. K sodelovanju je povabila tudi učence, ki v šoli jedo šolsko malico oz. kosilo.

Za sodelovanje sta se prijavila Nik Elsner, 6.c in Jaka Hočevar, 9.c

K/4  Razno

Učenci so povedali, da se na šoli dobro počutijo. Pohvalili so boljšo prehrano in prenovljene garderobe.

Sestanek se je zaključil ob 12. uri.

Zapisala mentorica skupnosti učenev

Karmen Vergolin