Skoči na glavno vsebino

SKOKI Z MALE PROŽNE PONJAVE 2022

Tudi letos se je naša šola udeležila državnega prvenstva v skokih z male prožne ponjave. Na tekmovanju nastopajoči prikažejo štiri različne skoke – enega obveznega in tri poljubne. Za dobro uvrstitev je poleg težavnosti skokov pomembna tudi dobra izvedba, ki jo ocenjujejo sodniki.

Predtekmovanja, ki je bilo 16. 3. v Ihanu, so se udeležile Ema Požun, Anastasija Mitevska, Tara Čertalič Mustur, Toja Čertalič Mustur, Eva Hočevar ter Maks Prošek in Aleksander Tubin. Najboljši je bil Aleksander, ki se je s tretjim mestom uvrstil na finalno tekmovanje državnega prvenstva v Brežicah. Teden dni kasneje se je tako pomeril v močni konkurenci, kjer je izvajal najbolj zahtevne skoke. Kot se za državno prvenstvo spodobi, so o najboljših mestih odločale malenkosti, Aleksander je za stopničkami zaostal le 0,4 točke in zasedel 7. mesto.

Vsem nastopajočim iskreno čestitamo, obenem pa vse zainteresirane vabimo na naslednje tekmovanje, ki bo v orodni gimnastiki konec aprila.

Učitelji športa