Skoči na glavno vsebino

NACIONALNA IZMENJAVA KNJIŽNIH KAZALK

Na naši šoli že tretje leto sodelujemo pri izmenjavi knjižnih kazalk z osnovnimi šolami po Sloveniji. Projekt organizira Sekcija za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije. Projekt je namenjen povezovanju šol, šolskih knjižnic in učencev. Z kazalkami pa spodbujamo tudi njihovo uporabo pri branju – spodbujamo branje.

V letošnjem šolskem letu nam je bila dodeljena osnovna šola Toneta Tomšiča Knežak. Učenke s knjižničarskega krožka so izdelale čudovite knjižne kazalke.

Na naši šoli  smo združili ustvarjanje učenci in učitelji. Učenci s knjižničarskega krožka so ustvarjali s temperami in pripravili barvno podlago. Učiteljice pa smo se sproščale z barvanjem pobarvank za odrasle. Mislim, da nam je odlično uspelo.

Učenci in učitelji OŠ Božidarja Jakca