Skoči na glavno vsebino

PRVENSTVO OSNOVNIH ŠOL LJUBLJANE V PLAVANJU

V sredo, 13. 4. 2022 je bilo na kopališču Tivoli prvenstvo Ljubljane v plavanju za osnovne šole. Pomerili so se v prsni, prosti in mešani tehniki. Najprej so vsi tekmovalci nastopili v kvalifikacijah, po najboljših osem v vsaki kategoriji pa se je uvrstilo v finala, ki so bila vrhunec tekmovanja.Našo šolo so zastopali Sara Seifert, Metka Seifert, Iza Bricelj, Tia Kališek, Sven Sokač, Gabrijel Pekez, Sergej Krnetić in Maksimilijan Žarić. Vsak tekmovalec je nastopil v dveh disciplinah. Iza Bricelj je v disciplinah 100 metrov mešano in 100 metrov prosto dosegla najboljša časa kvalifikacij. Tudi v finalih ni popuščala in si je suvereno priplavala dve zlati medalji. Najboljši od fantov je bil Maksimilijan Žarić, ki se je ravno tako uvrstil v 2 finalni preizkušnji, in sicer na 50 metrov prosto in 50 metrov prsno. V napeti tekmi za stopničke, je moral priznati premoč nasprotnikov. Ostali naši so tekmovanje zaključili v kvalifikacijah, vendar so bili večinoma zelo zadovoljni s svojimi nastopi, padel pa je tudi marsikateri osebni rekord. Izi, Maksimilijanu in vsem ostalim Jakčevim plavalcem iskreno čestitamo za odlične rezultate.

učitelji športa