Skoči na glavno vsebino

Šola v naravi – CŠOD ŠKORPIJON, 2. dan

Zbudili smo se v prekrasno jutro in nestrpno smo pričakovali nove dogodivščine. Dopoldan smo spoznali kmetijo v malem. Hranili smo race, kokoši, ovce, koze, purana, zajca in pujse ter nekatere tudi božali. Najbolj od vsega nas je navdušilo krtačenje in ježa konj. Za nekatere je bila to mala malica, za druge pa mali podvig. A ne skrbite, vsi smo se odrezali odlično! Naj vam povemo tudi to, da smo se v gozdu sprehajali po meji Slovenije in da smo nekajkrat stopili tudi na Avstrijsko zemljo in ugotovili, da ni nič kaj drugačna. Popoldan smo se odpravili k potoku in ga raziskali. V njem smo našli kar šest različnih vrst živali in ne boste verjeli, da smo ujeli celo pupka in pijavko. Nato smo se učili, kako in kje lahko zakurimo ogenj. Nekaterim nam je uspelo, da smo sami s kresilom zakurili ogenj in za nagrado smo si zvečer ob tabornem ognju spekli tvisterje. Veste, kaj je to? Večer pa smo zaključili, kot se spodobi, z žurom. Polni vtisov smo popadali v postelje, jutri po kosilu pa se odpravimo proti Ljubljani. Pričakujte nas okoli 15.15, da vam pademo v objem.

Učenci 2. razredov