Skoči na glavno vsebino

TEHNIŠKI DAN – Vse o srcu

Na valentinovo, 14. 2. 2023 so 8. razredi izvedli tehniški dan Vse o srcu. Učenci so se razporedili v 5 delavnic, v katerih so pekli Gregorjeve ptičke, pripravili zdrav zajtrk, risali in kiparili umetniško srce, spoznali dejstva o srcu in nekaj srčnih bolezni, zmerili srčni utrip pri različnih dejavnostih ter ponovili temeljne postopke oživljanja. Na koncu so se najedli zdravega zajtrka in ptičkov.

V okviru projekta zdrava šola so Gregorjeve kruhove ptičke pri malici dobili vsi učenci centralne in podružnične šole. Pri kosilu pa so si učenci lahko postregli še z zdravim smoothiem narejenem iz svežega peteršilja, zelene, ingverja, bio limon in vode.

Izdelava ptičkov iz testa – 12. marec, Gregorjevo/slovensko valentinovo. “Ko se ptički ženijo.”

Valentinov varovalni zajtrk –  “Česar je polno srce, rado iz ust gre.”

Umetniško srce – “Oči iščejo, kar je srcu všeč. ”

Bolezni srca in ožilja, vpliv športa na srce – “Ljubi svoje srce, saj ne moreš skrbeti za nekaj kar sovražiš. ”