Skoči na glavno vsebino

Finale posamičnega tekmovanja v atletiki

V petek, 26. maja 2023 se je na štadionu ŽAK-a odvijalo tekmovanje v atletskih disciplinah, tako pri starejših kot pri mlajših učencih. V vsaki disciplini je nastopilo 24 učencev v tekih in po 20 učencev v tehničnih disciplinah. Naša šola je bila številčno zelo zastopana in se je odlično odrezala. Mnogi učenci so dosegli svoje osebne rekorde, veliko učencev se je uvrstilo med najboljših pet v mestu Ljubljana in za las zgrešili stopničke. Da pa nismo ostali brez njih, so poskrbele naše predstavnice nežnejšega spola.

V  metu vortexa je Tijana Stojilković 9.b dosegla tretje mesto, z novim osebnim rekordom. Prav tako pa je z rezultatom 50,77 m izboljšala skoraj devetnajst let stari šolski rekord. Tudi pri mlajših je prišlo do spremembe rekorda, ki je bil dosežen na atletskem tekmovanju skupine D, v torek. Lastnica novega rekorda je Klara Demšar 6.a, z rezultatom 44,42. Šolski rekord je popravila tudi Julija Mrak 7.c v teku na 600 m in sedaj znaša 1,56,82 ter dosegla tretje mesto  v Ljubljani. Neža Čepelnik 7.a, je z osebnim rekordom 4,57 dosegla drugo mesto v skoku v daljino. V teku na 60 m je Maša Jerančič 6.b, prav tako z osebnim rekordom, stopila na drugo stopničko.

Vsem učencem, ki so zastopali šolo na atletskem finalu čestitamo.

Učitelji športa