Skoči na glavno vsebino

OSNOVE KOŠARKE IN OBISK POLICISTA

Danes, 6. oktobra 2023, so prvošolci centralne šole v telovadnici spoznali osnove košarke. Prav spretno so izvajali vaje s pravimi košarkaškimi žogami. Naučili so se trika z žogo in čeprav se jim je zdel koš zelo visoko, je marsikomu uspel met v koš.

Obiskal pa nas je tudi policist. Bil je zelo prijazen, dovolil nam je celo pokukati v policijski avto in nam pokazal, kaj vse mora imeti policist s seboj. Z učiteljicami nas je pospremil do glavne Litijske ceste. Na poti smo se učili in vadili, kako varno hoditi po parkirišču in pločniku, kako varno prečkati cesto na prehodu za pešce brez in s semaforjem ter kako ravnati, če je na pločniku ovira. Za konec je policist na parkirišču pred šolo vključil še modre luči in nas pozdravil s sireno. Bogatejši za nova znanja o prometu in varni šolski poti smo zaključili naš radovedni Teden otroka.

Katja Kovačič Kokošar