Skoči na glavno vsebino

JESENSKA OPRAVILA NA ŠOLSKEM VRTU

Na šolskem vrtu na Hrušici je bila jesen živahna – kar smo sejali, smo tudi poželi.

Pobrali in posušili smo zajeten kupček različnih zelišč, med pripravo na sušenje smo jih tudi pogumno okušali. Iz posušenih smo na delavnici namešali čaje in zeliščne ter kopalne soli. Zraslo nam je nekaj krompirja in sladkega krompirja, korenček, paprika, sončnice, bučke,  hokaido buča ter mavrična koruza. Nekaj tega smo že pozobali, nekaj nas še čaka. Tu pa tam nas še vedno razveseli kakšna sladka jagoda. Semena smo skrbno shranili za prihodnjo pomlad. Pospravili smo oznake rastlin in vrtni okras, čez zimo bomo vse obnovili.

Čaka nas še nekaj pletja, potem pa bomo gredice prepustili zasluženemu počitku. 

Letos smo se na vrtu veliko naučili in obenem uživali v njegovih darovih.

Diana Š. Stojanović