Skoči na glavno vsebino

Mednarodni eTwinning projekt »Landscape Legends«

V mesecu decembru so bila tema naših legend jezera. Ponovno nas je obiskal Danilo iz 9. razreda in nam predstavil jezera v Sloveniji. Tudi tokrat smo ga z zanimanjem poslušali in mu na koncu ponovno bučno zaploskali. V prazničnem mesecu smo se po zoomu srečali tudi z vrstniki iz Španije. Eden drugemu smo se predstavili v angleščini in si zapeli nekaj prazničnih otroških pesmic. Bili smo zelo vznemirjeni.

Preden smo prebrali slovensko legendo o vilinskem plesu smo na youtube prisluhnili pesmi Po jezeru bliz’ Triglava v izvedbi Slovenskega okteta, da bi se še lažje vživeli v zgodbo (https://www.youtube.com/watch?v=wNJB82P7GnI ).

Legendi o vilinskem plesu je sledilo žrebanje in naš Demian je tokrat izvlekel listek, na katerem je pisalo Italija. Prisluhnili smo torej italijanski legendi o vodni vili iz jezera Carezza in tudi njo lepo ilustrirali. Ilustracije smo razstavili v razredu, kjer nas bodo spremljale do dveh januarskih legend. Le o čem bosta govorili?

https://video.arnes.si/watch/2y2y0cfn19nt