Skoči na glavno vsebino

Prireditev ob kulturnem prazniku

V sredo, 7. 2. 2024, je v šolski jedilnici potekala prireditev ob kulturnem prazniku. Zanimive kulturne, glasbene in plesne nastope so povezovali zabavni dialogi, ki so nas poučili o kulturi, o romantiki in o Prešernu. Prireditev so povezovali učenci 8. c razreda: Jan Bricelj Štoka, Marija Doberšek Kiralj, Tibor Peulić in Lana Becele. Predlogo za igro je pripravila mentorica Dajana Trifunović. Ves čas prireditve smo lahko opazovali Mariio Alefirenko iz 7. a razreda, ki je v živo slikala. Napoved nastopajočih in dodatne zanimivosti in slike smo lahko spremljali na zaslonu v PPT predstavitvi, ki jo je pripravila Sofia Ela Černe iz 8. a razreda. V predstavitvi smo videli posnetke mlajših učencev, ki so nam sporočili svoje mišljenje o kulturi. Izjave so pripravili učenci gledališkega kluba. V glasbenih točkah so nastopili učenci z različnimi inštrumenti in mladinski pevski zbor pod vodstvom mentorice Vanje Suhadolnik. Sceno so pripravili učenci 8. b razreda pod vodstvom razredničarke Aleksandre Jović. Za ozvočenje in ostalo tehniko je poskrbel hišnik Igor Štamcar,

Mila Krašovec in Brin Babič iz 6. a (F. Prešeren: Od železne ceste)

Tristan Levičnik iz 2. b ob spremljavi Anje Grum iz 9. c (Valček na violini)

Lia Sadar iz 4. a (Dunajski valček – ples)

Mladinski pevski zbor (Nina Pušlar: Tople oči)

Vita Kozlevčar iz 8. c ob spremljavi Anje Grum iz 9. c (Camille Saint-Saens: Labod)

Tanja Krstič iz 7. b (Lucijan Marija Škerjanec: Arietta na G strini)

Mladinski pevski zbor (Belokranjska ljudska: Pastirce mlado)

Filip Ahčin iz 6. c in Marija Doberšek Kiralj iz 8. c (Andrej Rozman Roza: Urška in povodni mož)

Fotografije: Katarina Volčini Ratajc

Video: Maja Jug