Skoči na glavno vsebino

Dodatna ponudba za nadarjene učence – Obisk Fakultete za elektrotehniko

V okviru dodatnih dejavnosti za nadarjene smo obiskali Fakulteto za elektrotehniko. Udeležili smo se dogodka »5 minut za merjenje«. Nekateri učenci od 5. do 9. razreda so si ogledali postaje z eksperimenti (fizikalni, kemijski in psihološki). Preizkusili so se v navidezni hoji med nebotičniki z VR očali in merili, kako stresno je potikanje po navideznih nebotičnikih. Obiskali smo akustično gluho sobo, nekateri so izkoristili priložnost poslušati glasbo s kostnim vibratorjem preko lobanje. Na voljo je bil tudi eksperiment delovanja termovizijske kamere. Vsak se je imel možnost preizkusiti pri vrtenju kolesa sreče in si pridobiti nagrado. Najbolj obiskana postaja je bila okušanje francoskih rogljičkov in meritev slastnosti le-teh. Potem pa smo odšli na veslanje in merili porabljeno energijo med dejavnostjo. Tudi postaja potiskanja žogice s svojimi mislimi proti sotekmovalcu je požela velik uspeh.

Biserka Novak