Skoči na glavno vsebino

Ekskurzija v Celje

V četrtek, 18. aprila, smo s 6. razredi obiskali Celjski grad in Celje, ki je bilo pomembno že v času Keltov, saj so v t.i. Kelei kovali denar za Noriško kraljestvo.

Na Celjskem gradu smo veliko izvedeli o nastanku gradu in Celjskih grofih, ki so prebivali na gradu. V Friderikovem stolpu smo si ogledali mučilne naprave, z vrha stolpa pa občudovali razgled na Celje z okolico. Nato smo se odpeljali do Krekovega trga, se ustavili pri svetovni popotnici Almi Karlin in se sprehodili do Pokrajinskega muzeja Celje. Tam smo si ogledali razstavi o rimski Celei in navplivnejši plemiški rodbini na Slovenskem, Celjskih grofih. Za nagrado nas je vodič peljal še v Knežji dvorec, kjer muzej hrani 125 cm dolg trak človeške kože, ki je izrezan od prsta ene roke preko celega telesa do konice prsta na nogi in je posledica mučenja. Kakšen je bil vzrok za tako kruto kazen, pa še danes ni jasno.

Zapisala in fotografirala: Katarina Volčini Ratajc