Skoči na glavno vsebino

Popoldansko druženje prvošolcev v Knjižnici Fužine

Ker danes praznujemo svetovni dan knjige, smo včeraj z učenci 1. a v popoldanskem času obiskali eno od enot Mestne knjižnice Ljubljana Knjižnico Fužine. Knjižničarka nas je povabila v posebno dvorano kjer smo imeli najprej pravljično uro. Tu so učenci prisluhnili pravljicama z naslovom Ah ne-daj no in Hiška, majhna kot miška. Izvrstno so se izkazali tudi pri ugibanju ugank. Po pravljični uri smo se sprehodili po knjižnici. Ta je veliko večja od šolske in ima zelo veliko knjig. Ogledali smo si oddelek za otroke, listali in brali različne knjige, tudi tiste z oznako zlata hruška, poučne knjige in tiste z manj ilustracijami. Nekateri učenci so si čas v knjižnici popestrili z branjem različnih otroških revij in z branjem stripov.

V knjižnici nam je bilo lepo. Zavedamo se, da nas knjige bogatijo, zato smo sklenili, da se bomo trudili in čim več brali.