Skoči na glavno vsebino

Obisk muslimanskega kulturnega centra in džamije

V četrtek, 16. 5., smo z učenci v okviru izbirnega predmeta Verstva in etika obiskali ljubljanski Muslimanski kulturni center in džamijo, ki je tudi edina džamija v Sloveniji. Predstavili so nam delovanje kulturnega centra, potek same izgradnje, ogledali smo si knjižnico, predavalnico, prostore za druženje mladih, športno dvorano, vrtove in notranjost džamije.
Celoten verski in kulturni kompleks je bil zgrajen in odprt februarja 2020. Ponuja prostor za molitev, izobraževanje in druženje, hkrati pa je odprt za obiskovalce različnih veroizpovedi in kulturnih nazorov. S tem pomembno prispeva k večjemu medsebojnemu razumevanju ter spoštovanju različnih narodov in kultur.

Zapisala in fotografirala Katarina Volčini Ratajc