Skoči na glavno vsebino

Ilustracije

Ančka Gošnik Godec je s svojimi ilustracijami zaznamovala generacije. Pečat, ki ga je pustila v naših srcih, zdaj prenašamo v srca učencev, ki jih poučujemo.

V letošnjem šolskem letu smo učenci 1.b, poleg legendarne Muce Copatarice spoznali tudi Tri botre lisičice. Ilustracije barvitih soban so učence čisto prevzele in nastal je naš mali projekt izdelave reprodukcij, ki krasijo hodnik naše šole. Vabljeni ste vsi, ki se sprehajate po hodnikih naše šole, da si ogledate, kako so naši učenci razredne stopnje poustvarili nekaj slovenskih najvidnejših ilustratorjev oziroma njihovih del. Ilustracije slovenskih avtorjev so res raznolike, kakovostne in predstavljajo bogato kulturno dediščino. Ponujajo pa tudi nostalgičen spomin na naša otroštva.

Gospa Ančka Gošnik Godec je včeraj praznovala častitljivih 97 let, zato ji ob njenem jubileju želimo vse najboljše in se ji zahvaljujemo za vse prečudovite ilustracije skozi katere spoznavamo knjižne junake.